Зйомка свят чи масових заходів декількома камерами на сьогоднішній день перестала бути розкішшю. Сьогодні це стало інструментом, завдяки якому можна досягти необхідного результату. Змонтоване відео з відзнятого матеріалу двома камерами містить лише найкрасивіші, найвагоміші, цікаві моменти. А кадри, які не зовсім вдало виявилися, можна при монтажі замінити на кадри з іншої камери, іншого ракурсу, залишаючи відео потік подією в цілості та безпеці.

Де використовується зйомка на дві камери та більше?

Професійна багатокамерна зйомка є вузьким спеціалізованим видом зйомок, якщо має на меті максимально повним чином відобразити картину спортивного заходу, концерту або шоу. На будь-якій виставі чи виступі для телебачення буває одразу кілька дій, які потребують уваги глядача. Оскільки вони традиційно проходять у різних локаціях, то це сильно ускладнює відеозйомку. Ця проблема є, коли йдеться про звичайну зйомку на одну камеру. Питання вирішується без проблем, якщо відеозйомка такого заходу буде декількома камерами.

Студія Enigma має великий досвід відеозйомки на музичних концертах, виступах на корпоративних заходах, а також прес-конференціях, семінарів та спортивних змагань високого рівня. Багатокамерна зйомка (на дві камери або на три камери) дають можливість покращити відеоряд, додати динаміки та масштабу будь-якій події. Багатокамерна зйомка незамінна на телебаченні, коли знімають постановочні ролики. Відеомонтаж вимагає щонайменше двох відеокамер.

Переваги та специфіка багатокамерної зйомки відео

Найбільше плюси зйомки на кілька камер виявляється на відеозйомці спортивних змагань. Такі події знімаються з кількох точок, що дозволяє досягти різних ракурсів. Така зйомка дозволяє безмежним можливостям монтажу. Щоб вийшло якісне відео, яке викликало нереальне захоплення, потрібно кілька камер для зйомки, однакові камери, з ідентичними налаштуваннями. До цього також необхідно якісне та достатнє освітлення, щоб рівномірно розподілити світло на дійових осіб. Це можливо лише з якісним професійним обладнанням. Наша студія має такі можливості, тому наші фахівці з легкістю професійно виконають відеозйомку.

Многокамерна відеозйомка дуже часто використовується у фільмах – короткометражках, музичних відеокліпах, великих заходів. Цей метод дозволяє зробити відео якіснішим, цікавішим, що притягує до перегляду. Якщо повернутися на десять років тому до музичних кліпів, і порівняти їх із нинішніми, то різниця буде відчутною, а все тому, що зміна ракурсів відбувалася набагато повільніше, та й багато цікавих кадрів просто не потрапляли до кадру. Через це менше динаміки у кліпі, менше інтересу було. Сучасний глядач вимагає динаміки та видовищності, що можливе лише при багатокамерній зйомці.

Яка специфіка багатокамерної зйомки?

Високий рівень відеооператора та професійне обладнання – гарантія результату та запорукою успіху. Основне завдання полягає в тому, щоб було поставлено зрозуміло сформульовані завдання перед кожним відеооператором. Ми пропонуємо нашим клієнтам відеозйомку у Києві, Дніпрі та по всій території України, гарантуючи високу якість відео. Ми маємо все необхідне обладнання, яке також використовують співробітники місцевих телеканалів. Якщо є необхідність проведення онлайн-трансляції, для цього є режисерський пульт, мікшери, звукове обладнання та софт. До настання самого заходу проводяться всі погодження, персонал отримує індивідуальні інструкції, наприклад, кожен оператор отримує своє завдання: знімати великий/середній/ближній план, вести зйомку залу для глядачів або вловлювати певні епізоди заходу. Режисеру монтажу даються завдання пріоритету, наприклад, частіше виводити в ефір особи спонсорів, або великі плани ведучого.

Якщо клієнту треба отримати весь відзнятий відеоряд, ми готові надати це. Для багатокамерної відеозйомки з трансляцією використовується ПТС (пересувна телестудія), яка оснащена всім необхідним для контролю зйомки. Відеозйомка з використанням декількох камер особливо важлива для зйомки інтерв’ю, багатокамерна зйомка здатна прискорити процес. Вона дозволяє усунути необхідність повторної зйомки для різних ракурсів. Така зйомка додає реальності, ефектності, динамічності, тому при можливості краще використовувати кілька камер для відеозйомки заходу. Якщо у вас планується серйозний великий захід, на якому буде присутня велика кількість гостей, у цьому випадку рекомендується замовляти саме багатокамерну зйомку. Чим більше буде знятого матеріалу, тим цікавіше та повніше вийде відео після монтажу.

Ціни багатокамерної зйомки: наскільки це дорожче?

Студія Enigma здійснить професійну багатокамерну зйомку будь-якої складності. Наша студія зніме відео, яке потім цікаво буде дивитися всім. Ціни на відеозйомку можна подивитися в розділ «ціни». Вартість роботи оператора може залежати від багатьох факторів. Більш детальну інформацію ви можете отримати, зв’язавшись із нами.